Zalety i wady e-papierosa

Zalety e-papierosa
 • Koniec z kaszlem i kiepską kondycją. Już po kilku dniach palenia e-papierosa zaczynasz lżej oddychać, przestajesz kaszleć, a po kilku tygodniach twoja kondycja zdecydowanie się poprawia. Poprawia się również smak i węch.
 • Nie czuć od ciebie odoru zwykłych papierosów. E-papieros przy paleniu wydziela bezzapachową pare wodą na bezzapachowy „dymek”, dlatego Twoi najbliżsi mogą odetchnąć dosłownie i w przenośni.
 • Koniec z biernym paleniem. Możesz spokojnie palić e-papierosa w obecności małżonka, dzieci, rodziców, znajomych. Bezwonny dym nie zawiera substancji szkodliwych dla otoczenia! Nie mówiąc o wrażeniach estetycznych, już nikt nie skojarzy Ciebie z popielniczką.
 • Twoje włosy i cera przestaną być matowe. Szkodliwy tytoń podczas spalania wydziela trujące substancje, które osadzają się na łuskach włosowych i w porach skóry. E-papieros poprawi twój wygląd i wybieli Twoje zęby. Ściany w Twoim mieszkaniu również.
 • E-papieros to zdrowsza alternatywa. E-papieros nie wydziela żadnych substancji rakotwórczych, a nikotyna sama w sobie nie jest rakotwórcza (ale może powodować inne choroby, dlatego dąż do ograniczenia jej do zera). Więcej oszkodliwości nikotyny TUTAJ.
 • E-papieros zastąpi Ci rytuał palenia. Wiele osób nie potrafi rzucić palenia używając plastrów nikotynowych czy gum. Potrzebują coś trzymać w ręku, wydychać dymek, relaksować się samym rytuałem. E-papieros imituje normalne palenie, a jedyna różnica to taka, że nie strącasz popiołu do popielniczki.
 • Zaoszczędzisz pieniądze. Mimo, że zestawy e-papierosów są relatywnie drogie, w dłuższej perspektywie wydasz mniej. Wkłady smakowe e-papierosów są wydajniejsze i tańsze od normalnych papierosów.
 • Większa odporność na bakterie. E-papieros posiada glikol propylenowy, który ma właściwości antybakteryjne. Więcej TUTAJ.
 • E-papieros może pomóc Ci ograniczyć lub rzucić palenie. Jeśli gumy czy plastry nikotynowe nic nie dały, e-papieros może być Twoją szansą. Jeśli dzięki niemu ograniczysz palenie o połowę, to będzie to i tak duży sukces. E-papierosy pomogą Ci stopniowo ograniczyć nikotynę dzięki odpowiedniej zawartości we wkładach. Wszystko w Twoich rękach. Jeśli się wahasz obejrzyj ten obrazek:
Wady e-papierosa
 • E-papierosy to produkt nowy na rynku. Ciągle ulepszany, więc musisz liczyć się z tym, że atomizery oraz baterie mogą Ci starczyć na kilka miesięcy. Producenci dążą konsekwentnie do polepszenia jakości produktu co ma odzwierciedlenie w coraz to bardziej wydłużającym się okresie gwarancji. Dla przykładu producent Smuke oferuje 24 miesięce gwarancji.
 • Aspekt społeczny. Mimo, że ustawa nie zabrania palenia e-papierosów (ponieważ nie jest to wyrób tytoniowy, tylko urządzenie do inhalacji elektronicznej), możesz spotkać się z problemem, gdy zapalisz w szpitalu, czy w miejscu dla niepalących. Wynika to z niskiej świadomości społecznej – w Polsce e-palacze nie są jeszcze tak widoczni jak w innych krajach.
 • Szkodliwość nikotyny. Mimo, że nie jest rakotwórcza, jest szkodliwa dla organizmu, o czym przeczytasz TUTAJ. Plastry i gumy nikotynowe są jednak rekomendowane jako narzędzie ułatwiające rzucenie palenia i polecane przez różne fundacje zdrowotne. Generalnie e-papieros zawsze będzie zdrowszą alternatywą dla tradycyjnego palenia, ponieważ nie dochodzi w nim do spalania tytoniu i wydzielania 4 tysięcy rakotwórczych substancji.
 • E-papieros nie jest jeszcze doskonałym substytutem normalnego papierosa. Nie poczujesz potężnego, tytoniowego kopa w gardło. E-papierosy są różne, od delikatnych, które nie powodują „drapania” w gardle po „mocniejsze”, ale dalej nie jest to papierosowy kop. To tak jak z kawą rozpuszczalną – nie daje takiej mocy, jak prawdziwa kawa. Mimo wszystko można się przyzwyczaić do kawy rozpuszczalnej, prawda? Właśnie tak jest z e-papierosami. Z czasem potrafią zastąpić normalne papierosy a organizm powoli odtruwa się i zapomina o tytoniowym kopie. Dużo zależy też od techniki e-palenia. Czasem potrzeba kilku dni, żeby nauczyć się wciągać dym tak, żeby poczuć go w gardle.
 • Brakuje medycznych badań nad e-papierosami! Wciąż niestety nie mamy potwierdzenia, czy e-papierosy są szkodliwe czy nie. Jednocześnie badania już przeprowadzone, nie wykazały szkodliwości e-papierosów dla zdrowia. Więcej o tym przeczytasz TUTAJ.

O stronę troszczy się ITOpiekun.pl